نمایش تصاویری زیبا از 9 سیاره منظومه شمسی

نمایش تصاویری زیبا از 9 سیاره منظومه شمسی

پنج شنبه، ۰۸ فروردین ۱۳۹۲ ۱۷:۳۴
  ۱۱ عکس    

در اینجا قصد داریم بهترین تصاویر موجود از 9 سیاره منظومه شمسی را برای شما به نمایش بگذاریم.

1. عطارد :

عطارد

این کامل ترین تصویر گرفته شده توسط فضاپیمای Messenger، ناسا، می باشد، و اخیرا در 22nd فوریه بدست آمده است.

2. زهره:

زهره

فضاپیمای ماژلان در سال 1989 توسط ناسا، برای کاوش سیاره زهره به فضا پرتاب شد و در سال 1990 به زهره رسید و ماموریت خود را آغاز کرد و یکی از بهترین تصاویر گرفته شده در این سفر طولانی، در طی سالهای 1996، می باشد. لکه های تاریک در سراسر این سیاره، اثراتی از شهاب سنگها می باشد. البته بخش نور بزرگی در مرکز این تصویر دیده می شود مربوط به رشته کوههای عظیم به نام Ovda Regio است.

3.زمین :

زمین

40 سال قبل تصویر معروفی به نام "مرمر آبی" از سیاره زمین گرفته شده، و در حال حاضر ناسا نسخه به روز شده از این تصویر که توسط ماهواره Suomi NPP گرفته شده را منتشر کرده است.

4.مریخ :

مریخ

تصاویر با کیفیت بالایی از سیاره مریخ که معروف به سیاره سرخ، گرفته شده است، که عمدتا از نزدیک یا سطح آن می باشد. این باور نکردنی است، اما واقعا این تصویر نمایی از "سنگ مرمر" است و یکی از مهمترین و شگفت انگیزترین تصاویری که ما تاکنون دیده ام. از کنار هم چیدین تصاویر گرفته شده از ماهواره Viking 1 می باشد. بریدگی عمیق در وسط این تصویر مربوط به دره عمیق و باریک در امتداد خط استوا به نام Valles Marineris دیده می شود.

5. مشتری :

مشتری

این زیباترین تصویر گرفته از مشتری در نوامبر 2003 توسط فضانورد ناسا به نام Cassini که در راه زحل بود گرفته شد. جالب توجه است، همه چیز را که شما در این تصویر می بینید در واقع یک ابر است، نه سطح خود سیاره. ابرها، با انواعی مختلفی از حلقه های سفید و قهره ای مایل به زرد پوشیده شده است. این تصویر قابل توجه است، زیرا رنگها بسیار نزدیک به چیزیست که چشم انسان آنرا میبیند.

6.زحل :

زحل

در نهایت ماهواره کاسینی پس از ساخته شدن به فضا پرتاب شد و ابتدا از سیاره مشتری گذشته و به زحل رسید. این بسیار ازرشمند است زیرا تصاویر از زحل و اقمار آن که توسط این ماهواره گرفته شده بسیار فوق العاده است. این عکس ترکیبی از تصاویر گرفته شده از زحل در ماه ژوئیه سال 2008، که مجموع 30 عکس گرفته شده در حدود دو ساعت می باشد. ماهواره کاسینی تنها کمتر از700.000 مایل از زحل در زمان دریافت این تصاویر بود.

7. اورانوس :

اورانوس

بیشتر اطلاعات و تصاویر در مورد این سیاره در سال 1986 پس از پرتاب ماهوار فضایی Voyager 2 بدست آمد. سطح سیاره اورانوس از ابرهای سبز-آبی پوشیده شده است. البته که با توجه به وجود بخاری از ابرهای متان، لایه نهایی از گازهای منجمد در این سیاره کمتر شناخته شده است، و معتقدند ابرهای ضخیم متشکل از آب نیز در قسمت زیرین این ابرها وجود دارد، اما خب ما مطمئن نیستیم.

8. نپتون :

نپتون

نپتون، هشتمین و آخرین سیاره شناخته شده منظومه شمسی است. به گفته دانشمندان، نپتون یک سیاره فنی به شمار می آید و در سال 1846، با توجه به محاسبات ریاضی، نه بر اساس مشاهدات، کشف شد. این تصویر آنقدر هم خوب نیست زیرا نپتون تنها یکبار توسط ماهواره Voyager 2 در سال 1989 ملاقات شد، و به سختی می توانیم در این تصویر چیزهایی که در نپتون است را در یابیم. درجه حرارت آن ناچیز، بالای صفر مطلق است. در نهایت ما اطلاعات کم و ناقصی از این سیاره در مورد نحوه تشکیل و عملکردش داریم.

9. پلوتو :

پلوتو

پلوتو یک "سیاره کوتوله " به شمار می آید. این یک تصویر کامپیوتری بر اساس عکسهای دریافت شده از تلسکوپ فضایی هابل می باشد. سطح این سیاره دقیقا معلوم نیست به همین دلیل اطلاعات کاملی از این سیاره در دست نداریم.

منبع : popsci
qr کد
   عکس فضا

ثبت نظر جدید     در پاسخ به   علی  
سوال امنیتی