معرفی خانه موسیقی در دانمارک

معرفی خانه موسیقی در دانمارک

چهارشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۹۳ ۱۶:۲۶
  ۳۰ عکس    

این ساختمان در سال 2014 با معماری شرکت Coop Himmelb(l)au در دانمارک ساخته شده است. طراحی داخلی آن را Eva Wolf انجام داده است و دارای مساحت 20257 مترمربع می باشد. پس از چهار سال از زمان شروع ساخت این پروژه، "خانه موسیقی" در آلبورگ دانمارک، در 29 مارس 2014 توسط ملکه مارگارت دوم دانمارکی افتتاح شد.

این مرکز فرهنگی توسط استودیوی معماری Viennese به عنوان یک مدرسه ترکیبی و سالن کنسرت طراحی شده است: ساختار باز آن تبادل بین مخاطبان و هنرمندان، و دانش آموزان و معلمان را ترویج می دهد. آقای Wolf D. Prix، طراح اصلی و مدیر عامل شرکت CEO of Coop Himmelb(l)au در مورد این پروژه توضیح داد: "ایده پشت این ساختمان در حال حاضر می تواند از شکل خارجی خوانده شود. این مدرسه پذیرای سالن کنسرت می باشد."

اتاق های آموزشی و تمرینات U شکل در اطراف هسته مرکزی این مجموعه قرار گرفته اند، یک سالن کنسرت با ظرفیت حدود 1300 نفر نیز وجود دارد. سالن انتظاری نیز این فضاها را به هم متصل کرده است و یک پنجره بزرگ بر روی فضاهای فرهنگی مجاور و فلات گشوده می شود. در زیر سالن انتظار، سه اتاق با اندازه های مختلف فضا را کامل کرده اند که شامل: سالن خصوصی، سالن ریتمیک و سالن کلاسیک می باشد. از طریق پنجره هایی چند منظوره که برای مشاهده در نظر گرفته شده اند، دانش آموزان و بازدیدکنندگان در سالن کنسرت می توانند از سالن انتظار و اتاق تمرین، رویدادهای موسیقی از جمله کنسرت ها بازدیدی داشته باشند.


سالن کنسرت

شکل جریان و منحنی ها در فضای داخلی سالن در برابر شکل خارجی مکعب سخت ایستاده است. صندلی ها در ارکستر و منحنی بالکن ها به گونه ای مرتب شده اند که بهترین شکل ممکن از آکوستیک و نمایش صحنه را ارائه می دهند. این مفهوم بسیار پیچیده آکوستیک در همکاری با Tateo Nakajima در Arup توسعه داده شده است. طراحی سازه های گچی بی نظم بر روی دیوار و ارتفاع قابل تنظیم سیستم های تعلیق سقف، بر اساس محاسبات دقیق این متخصص آکوستیک، تضمینی برای تجربه گوش دادن مطلوب به مراسمات می باشد.

این سالن کنسرت یکی از آرام ترین فضاها برای موسیقی سمفونیک در اروپا، با کاهش سطح نویز از مقدار (NR10 (GK10 می باشد. به لطف کیفیت های معماری و آکوستیک آن، این سالن کنسرت در حال حاضر به خوبی رزرو شده است: برنامه های کنسرت ارکستر فیلارمونیک سلطنتی با تک نوازی ویولن Arabella Steinbacher و ارکستر رادیوی ملی دانمارک با خواننده سوپرانو Mojca Erdmann در ماه آوریل برگزار می شوند.

Concert Hall Section


سالن انتظار

سالن انتظار به عنوان محل ملاقات دانشجویان، هنرمندان، معلمان و بازدید کنندگان می باشد. پنج طبقه با پله ها، بالکن های مشاهده، و پنجره های بزرگ، فضای پر جنب و جوش و پویایی را به وجود آورده است که می تواند برای طیف گسترده ای از فعالیت ها استفاده شود.

برای Wolf D. Prix، "خانه موسیقی" نمادی از وحدت بین موسیقی و معماری است: "موسیقی هنر ضربه زدن به یک زه در ارتباط با مردم است. مانند بدنه ای از آلات موسیقی، این معماری به عنوان یک بدنه روزنانس برای خلاقیت در خانه موسیقی عمل می کند."


مفهوم انرژی

سال انتظار از سیستم رانش حرارتی طبیعی در فضای عمودی بزرگ برای تهویه مطلوب استفاده می کند. لوله های hypocaust پر از آب در دال بتن کف به عنوان خنک کننده در تابستان و گرم کردن در فصل زمستان استفاده می شود. دیوارهای اطراف سالن کنسرت به عنوان یک ظرفیت ذخیره سازی اضافی از انرژی حرارتی استفاده می شوند. همچنین وجود خلیج اطراف برای خنک کردن بدون هزینه استفاده می شود.

Creativity Art Music Diagram

لوله کشی ها و دریچه های هوا نیز با چرخش مبدل های حرارتی بسیار کارآمد مجهز شده اند. سیستم های تهویه بسیار کارآمد با سرعت هوای کم در زیر صندلی های سالن کنسرت جایگزاری هستند.

هوا از طریق یک شبکه سقفی بالای سیستم روشنایی در نظر گرفته شده است به طوری که هیچ گرمایی تولید نمی کند و موجب افزایش درجه حرارت اتاق نمی شود.

این ساختمان به یک برنامه مدیریت ساختمان مجهز شده است که کنترل تجهیزات ساختمان را به عهده دارد و تضمین می کند که هیچ سیستمی در زمانی که به آن نیازی نیست بی جهت فعال نباشد. در این روش، مصرف انرژی به حداقل رسیده است.

Site PlanLevel 00 PlanLevel 01 PlanLevel 02 PlanLevel 03 PlanLevel 04 PlanSectionLevel 01 Plan – Acosutic DiagramBuilding Parts DiagramCirculations DiagramOrganization Diagram

منبع : archdaily
qr کد
   موسیقی معماری

ثبت نظر جدید     در پاسخ به   علی  
سوال امنیتی