مقایسه اسمارت فون های اکسپریا Sony Xperia Z2 سونی و گلکسی Samsung Galaxy S5 سامسونگ

مقایسه اسمارت فون های اکسپریا Sony Xperia Z2 سونی و گلکسی Samsung Galaxy S5 سامسونگ

شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ۱۳:۳۶
  ۶۵ عکس     ۳ فیلم    

درحال حاضر 5 ماه از سال میلادی 2014 گذشته است و اکثریت پرچمداران سال 2014 از شرکت های مهم اعلام شده اند. خوب، کمپانی سونی هم سومین نسل از پرچمدار خود یعنی Xperia Z2 را بعد از Xperia Z و Xperia Z1 معرفی نموده است. یکی از رقبای اصلی دستگاه جدید سونی می توان به اسمارت فون تازه معرفی شده سامسونگ یعنی Galaxy S5 اشاره کرد.

در حقیقت، پرچمدار اکسپریا دارای اندکی طراحی بدنه جالب توجه تر، باتری و تعداد پیکسل های دوربین و نمایشگر اندکی بزرگتر می باشد. آیا این موارد ضرورتا موجب می شود تا z2 دستگاه بهتری باشد؟ اجازه دهید تا این دو اسمارت فون پرچمدار را در مقابل هم قرار دهیم تا ببینیم که کدام یک پیروز این رقابت سخت خواهند شد.

Sony Xperia Z2 vs Samsung Galaxy S5


طراحی

سونی و سامسونگ رویکردهای متفاوت در طراحی دستگاههای خود بکار گرفته اند. طراحی مستطیل شکل Xperia Z2 نیز حجیم تر می باشد و دارای وزن 163 گرم است. در مقابل، گوشی سامسونگ با وزن 145 گرم نیز بسیار سبک وزن است، و فاکتور فرم گرد شده آن نیز موجب می شود تا براحتی دستگاه ارگونومیک تری برای نگه داشتن باشد. گفته شده که کل پلاستیک در بدنه خارجی s5 نیز در کنار شیشه و فلز z2 نیز در حد متوسط است.

مقایسه بدنه پشت اسمارت فون های اکسپریا Sony Xperia Z2 سونی و گلکسی Samsung Galaxy S5 سامسونگ

از دیگر قابلیت های این دو دستگاه داشتن گواهینامه IP67 و IP58 به ترتیب برای s5 و z2 می باشد، گرچه درجه تاییده این دو گوشی با هم متفاوت است، اما بطور کلی می توان گفت که این دو دستگاه توانایی مقاومت در برابر نفوذ آب یا گردوغبار را دارند. مهم است که به این مطلب اشاره کنیم s5 دستگاهی کاملا ضدگردوغبار است، در حالی که z2 اندکی شناگر بهتری می باشد. البته، تمام ماجرا به همین جا ختم نمی شود، چرا که فلاپ های محافظی که سونی برای پورت ها درنظر گرفته است نیز اندکی رنج آور برای چشمان ما هستند، اما همین فلاپ های محافظ بر روی گوشی s5 ساده تر طراحی شده اند. همچنین اثبات کرده که ناوبری دکمه های پاور و ولوم بر روی s5 نیز بهتر است، آنها خوب کار می کنند و بعلاوه همچون دکمه های z2 به دست کاربر نمی چسبند. اگرچه گوشی سامسونگ فاقد کلید اختصاصی شاتر دو مرحله ای از پرچمدار سونی است.

درنهایت، تمامی دکمه های آن اسکرین دستگاه سونی خازنی هستند، اما در s5 جز دکمه فیزیکی هوم نیز دکمه های دیگر خازنی می باشند.

مقایسه ابعاد  اسمارت فون های اکسپریا Sony Xperia Z2 سونی و گلکسی Samsung Galaxy S5 سامسونگ


صفحه نمایش

اگر به گذشته نگاهی بیاندازیم، می بینیم که هر دو کمپانی سونی و سامسونگ دچار لغزش هایی حداقل از لحاظ کیفیت نمایشگرها بوده اند. به نوبه خود، سونی اصرار خود را مبنی بر استفاده از پنل های TFT با زاویه دید ضعیف و رنگ های شسته شده و ساییده نیز داشته است، در حالی که سامسونگ از AMOLEDها استفاده می کرده که این پنل موجب بازفرآوری رنگ نادرست و اوج روشنایی نسبتا کم می شود. با تمامی این اوصاف، این پنل ها همانند تمامی چیزهای موجود در صنعت نیز پیشرفت ها و بهینه سازی هایی دریافت کرده اند.

مقایسه نمایشگر اسمارت فون های اس فایو گلکسی و اکسپریا z2

از نمایشگر 5.2 اینچی 1080p در z2 اغاز می کنیم، در نهایت سونی فن آوری IPS (؛In-Plane Switching) را اتخاذ کرد. پنل مذکور دارای درجه حرارت بسیار خوبی از 6909K (که در نتیجه رنگ های سفید نیز سفید ظاهر می شوند.) است و اوج روشنایی حدود 460nits است، که اجازه استفاده از دستگاه در فضای باز را می دهد. مقدار گامای 2.59 نیز عالی نیست. برخی از رنگ در کل بیش از حد اشباع شده هستند، اما بازفرآوری کلی نیز قابل قبول است.

در مقابل، نمایشگرهای 5.1 اینچ 1080p AMOLED را بر روی s5 در اختیار داریم، به بیان دقیق، این پنل ذره ای بد است. دمای رنگ 8183K، سرد است که موجب رنگ های سفید مایل به آبی قابل توجهی و البته سایه های خاکستری می شود. اوج روشنایی هم با امتیاز 442nits نیز یک درجه پایین تر است، اما هنوز هم برای استفاده در فضای باز کافی بوده، و مقدار گاما 2.25 است. رنگ ها بر روی پنل سامسونگ به شدت اشباع شده و به ویژه نادرست هستند.

نمودار طیف رنگ CIE 1931 xy اسمارت فون galaxy s5نمودار طیف رنگ CIE 1931 xy اسمارت فون Sony Xperia Z2طیف رنگی نمایشگر galaxy s5 طیف رنگی نمایشگر Sony Xperia Z2طیف رنگ خاکستری galaxy s5طیف رنگ خاکستری Sony Xperia Z2

حداکثر روشنایی (nit)
مقدار بیشتر، بهتر است
حداقل روشنایی (nit)
مقدار کمتر، بهتر است
کنتراست
مقدار بالاتر، بهتر است
دمای رنگ (کلوین)گاماDelta E rgbcmy مقدار کمتر، بهتر استDelta E grayscale مقدار کمتر، بهتر است
Sony Xperia Z2458
(خوب)
16
(ضعیف)
1:1329
(عالی)
6909
(عالی)
2.594.41
(متوسط)
2.95
(خوب)
Samsung Galaxy S5442
(خوب)
2
(عالی)
غیرقابل اندازه گیری
(عالی)
8183
(ضعیف)
2.255.08
(متوسط)
7.38
(متوسط)

حداکثر روشنایی
مقدار کمتر، بهتر است
حداقل روشنایی
مقدار کمتر، بهتر است
کنتراست
مقدار کمتر، بهتر است
دمای رنگ
مقدار کمتر، بهتر است
گاما
مقدار کمتر، بهتر است
Delta E RGBCMY
مقدار کمتر، بهتر است
Delta E grayscale
مقدار کمتر، بهتر است
Samsung Galaxy S562.7%50%غیرقابل اندازه گیری4.7%1.8%23.2%9.9%
Sony Xperia Z290.4%93.8%87.2%8.6%5.4%4.3%13.2%


رابط کاربری و قابلیت ها

تفاوت در طراحی میان سونی و سامسونگ تنها محدود به پوسته خارجی از پرچمداران جدیدش نمی شود، رابط کاربری سفارشی و قابلیت ها که توسط انها ارائه می شود نیز توسط دو فلسفه کاملا متفاوت و متضاد مدیریت می شود. بعبارت ساده، این یک اشتباه عینی نخواهد بود که بگوییم سونی رویکرد ساده تر و محدودتری را با حذف علف های هرز اضافی در پیش گرفته است. در مقابل، سامسونگ نیز بسیار بهتر است. این فلسفه رقابت تنها به قابلیت ها محدود نمی شود، طبیعتا، این مسئله در طراحی نرم افزاری تاثیر گذاشته است.

رابط کاربری بر روی اسمارت فون Sony Xperia Z2 سونیرابط کاربری بر روی اسمارت فون Sony Xperia Z2 سونیرابط کاربری بر روی اسمارت فون Sony Xperia Z2 سونیرابط کاربری بر روی اسمارت فون Sony Xperia Z2 سونیرابط کاربری بر روی اسمارت فون Sony Xperia Z2 سونیرابط کاربری بر روی اسمارت فون Sony Xperia Z2 سونی

رابط کاربری بر روی اسمارت فون Sony Xperia Z2 سونی

رابط کاربری بر روی اسمارت فون Samsung Galaxy S5 سامسونگرابط کاربری بر روی اسمارت فون Samsung Galaxy S5 سامسونگرابط کاربری بر روی اسمارت فون Samsung Galaxy S5 سامسونگرابط کاربری بر روی اسمارت فون Samsung Galaxy S5 سامسونگرابط کاربری بر روی اسمارت فون Samsung Galaxy S5 سامسونگرابط کاربری بر روی اسمارت فون Samsung Galaxy S5 سامسونگ

رابط کاربری بر روی اسمارت فون Samsung Galaxy S5 سامسونگ

بر اساس آخرین نسخه بروز شده Android 4.4.2 KitKat، اکسپریا z2 نیز نسبتا minimally-skinned است. پوشش متفاوت است، اما با ظرافت تمام در پیرامون اصول اصلی از stock Android مناسب و سازگار می باشد. اپلیکیشن های اساسی مانند دفترچه تلفن، سازمان دهنده و پیام رسان دارای نمای ساده حداقلی و یکنواخت هستند. سونی تنها جایی که احساس نمود واقعا نیاز است افزودنی هایی را ارائه داده است، مثلا ویرایش آسان تر هوم اسکرین یا تم های اضافی، یا حتی اپلیکیشن های به اصطلاح small ( نسخه ای کوچک از اپلیکیشن ها) یا برخی افزودنی ها برای بخش مالتی مدیا. مثلا در بخش چندرسانه ای می توانیم به گنجانده شدن اکولایزر از پیش تعیین +ClearAudio و بعلاوه xLOUD به منظور افزایش سطح ولوم اشاره کنیم.

با نگاهی به پوسته TouchWiz سامسونگ بر فراز Android 4.4.2 KitKat، رویکرد متفاوت به سختی به خطا رفته است. نرم افزار پر از مشخصه های اضافی است و منوی تنظیمات کاملا خسته کننده می باشد. بعلاوه طراحی کارتونی در بروزرسانی طراحی بسیار مثبت نیز از دست رفته، اگرچه با برخی از تناقضات پس مانده نیز تحت الشعاع قرار نگرفته است.

بدون شک، برنده بی چون و چرا از لحاظ قابلیت ها در این بخش گوشی Samsung Galaxy S5 است، بخصوص زمانی که شما مشخصه های اضافی مانند اسکنر اثرانگشت کاملا قابل اعتماد یا حتی مانیتور ضربان قلب تاحدودی گیچ کننده را در نظر بگیرید. فراتر از این دو، اپلیکیشن هایی مانند S Health با داشتن قابلیت حالت تک دست در دستگاه سامسونگ گنجانده شده است. این مهم است که شما در ذهن داشته باشید که بخش بزرگی از این مشخصه های اضافی در زندگی روزمره ما کارایی ندارند، و یا حتی از طریق اپلیکیشن های third-party ناموجود در Play Store دردسترس هستند.


پردازنده و حافظه

در این بخش ناامید نخواهید شد. پرچمداران 2014 سونی و سامسونگ دارای بخش سخت افزاری جدی نیز هستند. برخی تفاوت ها هم میان این دو وجود دارد.

پرچمدار سونی به تراشه چهارهسته ای 2.3 گیگاهرتزی (Snapdragon 801 (MSM8974-AB کوالکام مجهز شده است، که این تراشه کوالکام با gpu و هسته های کندتر نیز اندکی ضعیف تر است. در مقابل، پردازنده چهار هسته ای 2.5 گیگاهرتز (Snapdragon 801 (MSM89740-AC را در دستگاه گلکسی در اختیار داریم. از سوی دیگر، اس فایو دارای رم 2 گیگابایت است و رقیب سونی آن نیز دارای مقدار ظرفیت رم بزرگتر 3 گیگابایت می باشد.

مقایسه نتایج بنچمارک  اسمارت فون های اکسپریا Sony Xperia Z2 سونی و گلکسی Samsung Galaxy S5 سامسونگ

با این حال، فراتر از سرهم بندى های فنی و حتی فراتر از اندکی عدم توازن میان این دو، هر دو دستگاه عملکردی بدون نشان دادن ضعف را بطور کلی ارائه می دهند، اگرچه نرم افزار TouchWiz بر روی تلفن سامسونگ در معرض ابتلا به کندی در حین ناوبری در اطراف رابط کاربری می باشد.


اینترنت و اتصالات

سونی در میان تنها تولیدگنندگان اصلی در ارائه مرورگر کروم گوگل خارج از جعبه با تلفن های خود است، و ما می توانیم بگوییم که ما خوشحالیم از اینکه چنین رویکردی را می بینیم. مثل همیشه، عملکرد کروم استاندارد است و وبگردی با نمایشگر 5.2 اینچی زد2 نیز رضایت بخش می باشد.

Galaxy S5 با مرورگر کروم از پیش نصب شده می آید، اما متوجه شدیم که راه حل درون سازمانی شرکت کاملا اجرا شده است. بار دیگر، ما بهترین تجربه وبگردی را با گوشی گلکسی داریم، و صادقانه بگوییم که می توانیم آن را برنده این بخش معرفی کنیم.

گزینه اتصالات با این دو دستگاه فراوان است. در واقع، هر دو دستگاه نیز Cat 4 LTE با سرعت دانلود تا 150Mbit/s ارائه می دهند. ما باز هم در مناطق بدون LTE به بن بست می خوریم، چنانکه هر دو گوشی دارای قابلیت +HSPA با حداکثر سرعت تئوری تا 42.2Mbit/s هستند. بعلاوه، بلوتوث 4.0، A-GPS و NFC بر روی هر دو دسترس است، اگرچه Z2 گزینه های اندکی بیشتر را با پروتوکل وای-فای 802.11a, b, g, n, n 5GHz, ac (پنج گیگاهرتز برای S5 وجود ندارد) ارائه می دهد. از سوی دیگر، S5 با مشخصه منحصربه فرد Download Booster می آید که اجازه می دهد تا گوشی سرعت های وای-فای و LTE را به یک نیروی منحصربه فرد از movie-downloading-bonanza ادغام کند.


دوربین

خوب، هر دو گوشی مورد نظر در بخش تصویربرداری کاملا جدی عمل کرده و با پیکربندی سختی بسته بندی شده اند. پرچمدار سونی دارای سنسورهای بزرگتری، با سنسور 20.7 مگاپیکسلی 1/2.3 اینچ 1.1 میکرون پیکسل می باشد. دیافراگم f/2.0 لنز های 27 میلیمتری G، بسیار عریض است، و به لحاظ تئوری نیز نور بیشتری را در هر زمانی وارد سنسور می نماید. در مقایسه، دستگاه گلکسی دارای سنسور 16 مگاپیکسلی 1/2.6 اینچ و لنزهای 31 میلیمتری با دیافراگم باریک تر f/2.2 می باشد.

اپلیکیشن دوربین اسمارت فون Sony Xperia Z2 سونیاپلیکیشن دوربین اسمارت فون Sony Xperia Z2 سونیاپلیکیشن دوربین اسمارت فون Sony Xperia Z2 سونی

اپلیکیشن دوربین اسمارت فون Sony Xperia Z2 سونی

اپلیکیشن دوربین اسمارت فون Samsung Galaxy S5 سامسونگاپلیکیشن دوربین اسمارت فون Samsung Galaxy S5 سامسونگاپلیکیشن دوربین اسمارت فون Samsung Galaxy S5 سامسونگاپلیکیشن دوربین اسمارت فون Samsung Galaxy S5 سامسونگاپلیکیشن دوربین اسمارت فون Samsung Galaxy S5 سامسونگاپلیکیشن دوربین اسمارت فون Samsung Galaxy S5 سامسونگ

اپلیکیشن دوربین اسمارت فون Samsung Galaxy S5 سامسونگ

با Z2 شروع می کنیم، ما رابط کاربری ساده تری را نسبت به رقیب در اختیار داریم. کنترل ها بصری تر هستند و گزینه های زیادی همچون رابط کاربری شلوغ اس فایو را شامل نمی شود. هر دو دستگاه دارای تعدادی حالت های تصویربرداری مانند Background Defocus در Z2 یا Selective Focus در S5 می باشند، بعلاوه هر دو اینها افکت های بوکه را ارائه می دهد. تاکنون که همه چیز خوب است.

زمان گرفتن یک تصویر به ثانیه
زمان کمتر، بهتر است
زمان گرفتن یک تصویر HDR به ثانیه
زمان کمتر، بهتر است
امتیاز CamSpeed
مقدار بالاتر، بهتر است
امتیاز CamSpeed همراه با فلاش
مقدار بالاتر، بهتر است
Samsung Galaxy S52.53300243
Sony Xperia Z23بدون داده452398

با نگاهی به پرچمدار جدید سونی، ما می بینیم که نتایج برای ما دوست داشتنی و رضایت بخش است، هرچند لزوما احساس نمی کنیم که z2 پیشرفت قابل توجهی را نسبت به نسخه های پیشینش داشته است. زمانی که نور فراوان هست نیز تصاویر عالی می باشند، که دارای رنگ های طبیعی با اثر خفیفی از ته رنگ فوق اشباع شده هستند. حالت پیشفرض Superior Auto سونی تصاویر 8 مگاپیکسلی را در عوض 20.7 مگاپیکسلی که شما ممکن است انتظار داشته باشید نیز ضبط می کند، اما اضافی رزولوشن به درستی ضایع نمی شود. در عوض، نرم افزار تصاویر را تغییر اندازه و بهبود می بخشاید با این هدف که به نمای بهتری در آنها دست یابد. تصاویر شفاف و رضایت بخش هستند و سطح نویزها کاملا قابل قبول است.

برای تلفن سامسونگ، ما قطعا یک گام تکاملی روبه جلو را با Galaxy S5 می بینیم. بازفرآوری رنگ کاملا واقع بینانه است و تصاویر ضبط شده دارای جزئیات فراوان و البته داینامیک هستند که بسیار جذاب بنظر می آیند. حالت Auto سامسونگ نیز تصاویر 16 مگاپیکسلی تولید می کند، سرعت شاتر و نوردهی به درستی در این گوشی انجام می شود.

Sony Xperia Z2Sony Xperia Z2Sony Xperia Z2Samsung Galaxy S5Samsung Galaxy S5Samsung Galaxy S5

Xperia Z2 -- شرایط نوری قویS5 -- شرایط نوری قویZ2 -- شرایط نوری متوسطS5 -- شرایط نوری متوسطZ2-- شرایط نوری کمS5 -- شرایط نوری کمZ2-- شرایط نوری تاریکS5 -- شرایط نوری تاریک

در فضای بسته و شرایط نوری کم، هر دو تلفن نسبتا متفاوت عمل می کنند. دستگاه سونی به نوبه خود، فلاش را بیشتر از s5 فعال می کند، که منجر به تصاویر نسبتا سردتر (آبی رنگ) با رنگ های شسته شده و ساییده می شود. این مسئله بخصوص زمانی قابل توجه است که تصاویر اکسپریا را در کنار تصاویر دریافتی از s5 با تن رنگ های طبیعی قرار می دهیم. با این حال، در شرایط نوری کم، هر دو تلفن از فلاش هایشان استفاده می کنند. در چنین صحنه هایی شاهد حاشیه های ابی رنگ در تصاویر گرفته شده با دوربین s5 هستیم.

مقایسه دوربین اسمارت فون های اکسپریا Sony Xperia Z2 سونی و گلکسی Samsung Galaxy S5 سامسونگ

نتایج در بخش ویدئوهای ضبط شده با هر دو دستگاه به یک اندازه رضایت بخش است، اگرچه برخی تفاوت های ظریف وجود دارد. شاید مهمتر از همه، هر دو دستگاه کلیپ های با نوردهی مناسب و بازفرآوری طبیعی رنگ و فریم ریت متناوبا بالایی را تحویل می دهند، اگرچه احساس ما این است که نمونه ویدئوهای زد2 نیز ذره ای بی روح و ملالت انگیز هستند، بخصوص در شرایط نوری فراوان. می توان گفت که میکروفون های z2 در ضبط فرکانس های پایین نیز عالی کار می کنند. در نهایت هر دو دستگاه از ضبط ویدئویی 4k پشتیبانی نموده و حتی می توانند ویدئوهای اسلوموشن را در رزولوشن 720p با فریم ریت 120fps تولید کنند.

دانلود کلیپ

دانلود کلیپ


چندرسانه ای

ما دریافتیم که هر دو گوشی برای استفاده های مدیا نیز مناسب و قابل قبول هستند. صفحه نمایش بزرگ و شفاف نیز نقش مهمی در اینجا ایفا می کند. حداقل این طور که بنظر می آید سونی در این بخش دارای برتری است، چرا که طراحی نرم افزاری سامسونگ نیز کمی قدیمی در مقایسه با رقیب بنظر می آید.

اپلیکیشن Album  بر روی اسمارت فون Sony Xperia Z2اپلیکیشن Walkman player بر روی اسمارت فون Sony Xperia Z2اپلیکیشن Walkman player بر روی اسمارت فون Sony Xperia Z2

اپلیکیشن های مالتی مدیا بر روی اسمارت فون Sony Xperia Z2

اپلیکیشن Gallery بر روی اسمارت فون Samsung Galaxy S5 سامسونگاپلیکیشن Music player بر روی اسمارت فون Samsung Galaxy S5 سامسونگاپلیکیشن Music player بر روی اسمارت فون Samsung Galaxy S5 سامسونگ

اپلیکیشن های مالتی مدیا بر روی اسمارت فون Samsung Galaxy S5 سامسونگ

بازساخت صوتی نیز واقعا شگفت آور است. اسپیکرهای جلوی Xperia Z2 رضایت بخش هستند، چنانکه آنها افکت استریو واقعی را ارائه داده و صدا دارای عمق خوبی با آن است، اما در همین حال، سطوح ولوم فقط رضایت بخش نیست. در مقایسه، در پشت گوشی گلکسی شاهد یک اسپیکر تک هستیم که صدای کارپسندی را با توجه یک loudspeaker بر روی تلفن ارائه می دهد که در نتیجه بسیار خوب است.

مقایسه  اسمارت فون های اکسپریا Sony Xperia Z2 سونی و گلکسی Samsung Galaxy S5 سامسونگ


کیفیت تماس

از لحاظ کیفیت تماس، ما دریافتیم که دو گوشی کار خود را بدون اشکالی انجام می دهند، اما قطعا چیزهایی را به دلخواه خود حذف می کنند. هر دو دستگاه نیز ولوم کافی (اگرچه z2 ذره ای دارای صدای بلندتر است) را ارائه می دهند، و کیفیت تماس در حد متوسط است، زد2 عاری از فرکانس های پایین تر است، در حالی که s5 صدای صاف و البته کمی گنگ و مبهم را تحویل می دهد.

وضعیت در سمت دیگر مکالمه تلفنی نیز خوش بینانه نمی باشد. میکروفون بر روی دستگاه سونی صدای غنی تری را ارائه می دهد، اما نویزها همراه با اثار دیجیتالی در هر دو دستگاه حضور دارند. S5 بهتر نیست، بعلاوه در آنسوی خط از فرکانس های به شدت بالا بر روی طیف های بالاتر شکایت شده است.

Sony Xperia Z2 vs Samsung Galaxy S5


باتری

هر دو پرچمدار دارای باتری های با ظرفیت بالاتر از حد متوسط هستند، باتری 3200mAh بر روی z2 و 2800mAh را بر روی s5 شاهدیم. بعبارت دیگر، و بر اساس تجربه های ما، هیچ یک از این گوشی ها برای یک روز کامل 24 ساعت بدون هیچ اخطاری دوام نخواهند اورد. در حقیقت، کاربران متوسط بسختی قادر به استفاده از دستگاه ها تا دو روز بدون اجرای بازی های پرفشار هستند، چرا که گرافیک Adreno GPU تشنه قدرت است.

نتایج تست باتری  اسمارت فون های اکسپریا Sony Xperia Z2 سونی و گلکسی Samsung Galaxy S5 سامسونگ

بر طبق آمار رسمی، دستگاه سونی برای مکالمه 3G تا 19 ساعت و تقریبا 31 روز برای زمان استندبای دوام می اورد. در مقابل، پرچمدار سامسونگ می تواند تا 21 ساعت برای مکالمه 3G و بیش از 16 روز در حالت استندبای دوام آورد.


نتیجه گیری

سخت است که برنده قطعی در این مقایسه را معرفی کنیم. بعبارت ساده، هر دو دستگاه مورد بررسی ما تجربه های واقعی بدون مصالحه ای را ارائه می دهند، اما هر یک دارای نقاط ضعف و مثبت و تفاوت های ظریفی می باشند.

مسلما Sony Xperia Z2 نیز دستگاه جذاب تری نسبت به رقیب با توجه به ساختار ارزشمند شیشه و فلز است، با این حال، S5 سبکتر بوده و البته کمی هم نازک تر است، و بطور کلی دستگاه جمع و جور تری می باشد. نمایشگر 5.2 اینچ IPS بر روی Z2 نیز تصاویر واقعی تری را ارائه می دهد، اما مطمئن هستیم که پنل AMOLED دستگاه گلکسی با رنگ های زنده تر خود نیز جلب کننده تر است.

دانلود کلیپ

دستگاه زد2 دارای یک گیگابایت رم بیشتر نسبت به S5 است، اما گلکسی S5 دارای نسخه اندکی قدرتمندتری از اسنپدراگون 801 می باشد. متاسفانه، پوسته رابط کاربری TouchWiz سامسونگ اثبات کرده که از رابط اکسپریای موجود در Z2 سنگین تر است.

در بخش تصویربرداری دریافتیم که تصاویر 16 مگاپیکسلی گلکسی از تصاویر 20.7 مگاپیکسلی اکسپریا بهتر هستند، و در کل کمی جذاب تر می باشند. هرچند این تفاوت واقعا کوچک است.

منبع : phonearena
qr کد
   سونی اسمارت-فون اکسپریا samsung-galaxy-s5 مقایسه گلکسی

ثبت نظر جدید     در پاسخ به   علی  
سوال امنیتی