آمادگی پردازنده 8 هسته ای  Exynos 5 Octa سامسونگ برای استفاده در گوشی های هوشمند

آمادگی پردازنده 8 هسته ای Exynos 5 Octa سامسونگ برای استفاده در گوشی های هوشمند

پنج شنبه، ۲۴ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۵۴
  ۱ عکس    

جهان فناوری در انتظار روشن شدن این مطلب است که آیا شرکت سامسونگ قصد دارد از اولین پردازنده 8 هسته ای دنیا (برای گوشی های هوشمند) در اسمارت فون Galaxy S4 خود استفاده کند یا نه. گمانه زنی ها حاکی از این است که این کمپانی، تکنولوژی big.LITTLE شرکت ARM را در اسمارت فون S4، در جریان اتفاقات امروز راه اندازی خواهد کرد، در حالی که بعضی ها مدعی شده اند این اسمارت فون با پردازنده 4 هسته ای ارائه می شود.

ما با James Bruce، استراتژیست ارشد تلفن همراه در کمپانی ARM، به منظور دست یافتن به اطلاعاتی در این زمینه، صحبت نموده ایم. او می گوید مطمئن نیست که اسمارت فون S4، اولین گوشی استفاده کننده از پردازنده 8 هسته ای باشد، ولی خاطر نشان کرد که فناوری 8 هسته ای ARM Cortex-powered که در نمایشگاه MWC ماه گذشته رونمایی شد، برای این کار مناسب است. او در ادامه می گوید: "در حال حاضر، زمان مناسب برای استفاده از این پردازنده در اسمارت فون ها فرا رسیده است. البته همیشه چیزهایی وجود دارند که شما می توانید آن ها را بهینه کنید و بهتر انجام دهید اما مطمئنا اگر شما یک سیستم big.LITTLE را برای استفاده های عادی مانند وب گردی و گوش دادن به موسیقی اجرا کنید، قطعا صرفه جویی آن در توان مصرفی را مشاهده خواهید کرد. این تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت است و می توانید ترقی آن را در سال جاری و همچنین سال 2014 در تبدیل به یک تکنولوژی فراگیر در گوشی های هوشمند مشاهده نمایید."

پردازنده Exynos 5 Octa سامسونگ، مبتنی بر معماری big.LITTLE کمپانی ARM می باشد که از چهار تراشه ی قدرتمند ARM Cortex-A15 با فرکانس ۱.۸ گیگاهرتز، با هدف انجام کارهای سنگینی (فعالیت هایی که نیاز به پردازش بالاتری دارند) همچون رندر کردن صفحات وب و تماشای ویدئو و همچنین چهار پردازنده کوچکتر Cortex-A7 با فرکانس ۱.۲ گیگاهرتز، برای فعالیت های سبک تری مانند خواندن صفحات وب، تشکیل شده که موجب شده است این گوشی در مصرف انرژی بسیار کارآمد باشد و عمر باتری آن نیز افزایش یابد.

از خوبی های معماری big. LITTLE ARM آنست که به شما اجازه می دهد هسته بزرگ A15 را برای انجام کارهای نیازمند به پردازش زیاد تنیظم کنید و هسته کوچک A7 را برای فعالیت های سبک تر به کار گیرید که این موضوع باعث بهره وری فوق العاده در مصرف انرژی خواهد شد. به عنوان مثال، در بخش وب گردی، وظایف به دو بخش تقسیم می گردد. بخش اول در واقع زمان رندر کردن صفحه وب است که از هسته بزرگ A15 استفاده می شود و بخش دوم زمانی است که در حال خواندن و اسکرول کردن صفحه وب هستید که هسته کوچک A7 به منظور صرفه جویی در مصرف توان الکتریکی استفاده می گردد.

منبع : T3
qr کد
   سامسونگ پردازشگر arm گلکسی

ثبت نظر جدید     در پاسخ به   علی  
سوال امنیتی