آموزش چگونگی نمایش میزان درصد باقی مانده باتری بر روی سیستم عامل اندروید Android 4.4 KitKat

آموزش چگونگی نمایش میزان درصد باقی مانده باتری بر روی سیستم عامل اندروید Android 4.4 KitKat

پنج شنبه، ۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۰۶
  ۵ عکس     ۱ دانلود    

شما همواره تمایل دارید تا از میزان درصد باقی مانده باتری دستگاه اندرویدی خود اطلاعاتی داشته باشد، چرا که هر وقت توان باتری به سطح بحرانی برسد، موجب اختلافاتی در دستگاه شما خواهد شد. متاسفانه شما نمی توانید بصورت پیشفرض میزان درصد باتری باقی مانده را در اندروید مشاهده نمایید. خوشبختانه، تنظیم سیستم اندروید برای نمایش این قابلیت کار پیچیده ای نیست، و گوگل در حال حاضر در حال کار بر روی این مسئله می باشد و قطعا در نسخه های بعدی اندروید روند این کار برای اطلاع از وضعیت باتری آسان تر خواهد شد. در ادامه دو روش برای آگاهی شما از میزان باتری باقی مانده را توضیح خواهیم داد. ما را با ادامه این مطلب همراهی نمایید.


اپلیکیشن Battery Percentage

این روش که در این بخش می خواهیم معرفی کنیم ساده ترین حالت می باشد. اپلیکیشن Battery Percentage در حال حاضر فقط با جدیدترین دستگاههای اندرویدی 4.4 کیت کت سازگار است. وارد سایت Google Play شوید و اپلیکیشن Battery Percentage را برای برنامه KitKat که توسط kroegerama طراحی شده را بصورت رایگان دانلود نمایید. مراحل نصب و راه اندازی مجدد آن بر روی گوشی براحتی انجام می شود.

این اپلیکیشن در واقع میزان درصد باقی مانده باتری که توسط گوگل در اندروید کد گذاری شده را برای شما نمایش می دهد. Battery Percentage توسط kroegerama برای سیستم عامل اندروید توسعه داده شده و می توانید از لینک بصورت رایگان دانلود نمایید.


از طریق ترمینال

راه دیگر برای فعال کردن نشانگر درصد باتری، شما به داشتن SDK اندروید و بعلاوه انجام یک سری تنظیمات جزئی نیاز دارید. ابتدا تلفن خود را به کامپیوتر وصل نمایید و ترمینال را اجرا کنید. برای انجام این کار، ابتدا "کلیدهای ویندوز +R" را بفشارید و در نهایت عبارت cmd را تایپ کنید، که در نتیجه پنجره Administrator (مانند تصویر زیر) باز می شود.

در گام بعدی، باید مسیر دایرکتوری خود را به ابزار پلت فرم (‘platform-tools’) در Android SDK تغییر دهید. برای انجام این، بسادگی ابتدا عبارت 'cd' و سپس فاصله و در نهایت مسیر ابزار پلت فرم را تایپ نمایید.

(چیزی شبیه به عبارت ‘cd C:/Android SDK/adt-bundle-windows-x86_64-20131030/sdk/platform-tools/’)

سپس دو گام نهایی در پیش روی شماست: دو دستور زیر را به ترتیب در پنجره مذکور تایپ نمایید.

1) ‘adb shell content insert --uri content://settings/system --bind name:s:status_bar_show_battery_percent --bind value:i:1’

2) ‘adb reboot’

مراحل کار به پایان رسیده و میزان درصد باتری مصرف نشده گوشی برای شما نمایش داده می شود.

منبع : phonearena
   
۸۹۷.۲۸ کیلوبایت
کلمه عبور در صورت نیاز: www.topinearth.com
qr کد

ثبت نظر جدید     در پاسخ به   علی  
سوال امنیتی